HASTANEMİZDE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK

Çanakkale zaferinin 101. yılı dolayısıyla Kula Devlet Hastanesi nde şehitleri anma töreni düzenlendi.
Çanakkale Zaferinin 101 inci yılı münasebetiyle Kula Devlet Hastanesi nde de anma töreni düzenlendi. Hastane bahçesinde düzenlenen programa Garnizon Komutanı JandarmaÜsteğmen Hikmet Aybars Hayta, Kula İlçe Millieğitim Müdürü Raşit Çarpan, Kula Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yiğen, Kula Esnaf Odası Başkanı Aytekin Şadan, sağlık Grup Başkanı Aslı Aybüke Ayyıldız, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Programda Çanakkale Zaferinin anısına etkinliğe katılan misafirlere ve vatandaşlara savaş günü cephede dağıtılan Buğday Çorbası, Kuru ekmek ve Üzüm Hoşafı ikram edildi. Ayrıca düzenlenen etkinlikte şehitler için dua edildi.
Konuyla ilgili konuşan Kula Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Vahit Demir, "Çanakkale zaferi hem Türk milleti, hem de dünya tarihi açısından önemli bir yere sahiptir. Ayrıca bu savaş döneminde tıbbiye son sınıf öğrencilerinin tamamı savaşta şehit düştüklerinden tıp fakültesi bu dönem mezun verememiştir. Savaşta ve barışta sağlıkçıların yeri ve önemi inkar edilemez dedi.
Demir, herkesin şehitlerine ve ecdadına yaraşır bir davranış sergilemesi ve her şeyden önce çok çalışması gerektiğini ifade ederek, "Bu etkinliğimiz hastane personelimizin de katkılarıyla hazırlandı. Katkılarından dolayı hastane personeline ve katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür ederim." diye konuştu.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/kula-devlet-hastanesi-canakkale-sehitlerini-manisa-yerelhaber-1274166/