HAYDİ GEBELER OKULA!

Kula Devlet Hastanesinde anne adaylarına gebelik dönemi, hamilelik sonrası bebek bakımı ile ilgili eğitim vermek amacıyla ÜCRETSİZ GEBE OKULU açılacak. Gebelik sürecinin sağlıklı geçirilebilmesi için neler yapılacağını da anlatılacağı okulda gebelik evreleri, gebelikte fizyolojik değişiklikler, gebelikte ki riskli durumlar, beslenme, doğuma hazırlık bebek bakımı ve anne sütü ile ilgili ilk bilgiler verilecektir. 
 
 
 
    Kula Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Vahit DEMİR gebeleri, gebelik öncesi ve sonrasında neler yapacakları konusunda bilinçlendirmek konusunda, anne ve bebek ölümlerini azaltmak amacı ile bu okulu açmayı düşündüklerini söyledi. Eğitimler kadın hastalıkları ve doğum uzmanları Op.Dr.Mustafa Gürhan KARAGÖZ ve Op.Dr.Mehmet SİPAHİ  nin destekleri ile eğitim hemşiresi Hayriye AŞKIN ve Ebe Emine ERTUĞRUL tarafından verilecektir.
 
    Tüm anne adaylarının dokuz aylık hamilelik sürecini sadece 1 aylık dönemini eğitimle değerlendirmelerini ve 05/08/2013 te faaliyete geçecek olan okulumuzun ilk mezunları olmaya davet ediyoruz. Eğitimlerimiz pazartesi günleri saat:11 ile 12 arasında olacak 4 hafta sonunda gebelerimize katılım belgesi verilecektir.
 
Konularımız:
 
Birinci Hafta     : Doğum senfonisi.
 
İkinci Hafta      : Heyecanlı bekleyiş.
 
Üçüncü Hafta   : Bebek kullanma kılavuzu
 
Dördüncü Hafta: Mutlu son